Play Station Oynarken Sünnet

Sünnet büyük çocuklar için çoğu zaman çok endişe verici ve korkulan bir durumdur. Bu endişe ve korku durumu çoğu zaman telkinle ve konuşmayla çözülemez. Biz çocukların sünnet esnasında korkularını azaltmak, sünneti daha eğlenceli hale getirmek ve çocuklarda güzel bir anı bırakmak için play station gibi bilgisayar oyunları öneriyoruz ve oynatıyoruz. Ebeveynlere özellikle babalara önerimiz bu tür oyunlar için çocuklarıyla rekabete hazır olarak gelmeleridir. Bu onlar içinde güzel bir anı olarak kalmanın yanı sıra stresi azaltmada çok faydalı olacaktır. 

Biz çocuklarda sünnet için lokal anestezi yaptıktan sonra lokal anestezi için yapılan iğnenin etkisi tam olarak oluşana kadar  çocukları sünnet olacakları masanın üzerinde yatarak bırakıyor ve play station oynatıyoruz. Sünnet olacak çocuklar bu sırada hem ortama adapte oluyor ve stresleri azalıyor hemde dikkatleri dağılıyor. Ailelere çocuk sünnet için oyun oynayıp beklerken başka bir odada sünnet işlemi ile ilgili detayları ve sünnet sonrası bakımı anlatıyoruz. Ailelere önerimiz çocuğun yanımızda olmadığı bu esnada soracağınız soruları sorun ve kafanızda bir soruru bırakmayın. Soracağınız soruları not edin ve böylece heyecandan yarısını unutmayın. Sünnet esnasında sünnet cerrahisi ile ilgili bize kesinlikle soru sormayın ve yorum yapmayın. Bu sorular çocuğu kaygılandıracak ve sünnet işlemini zorlaştıracaktır. Özellikle babalar çocukla play station oynayın sünneti izlemek yerine çocukla oyuna girin ve onun dikkatini dağıtın. Böylece hem çocuk hem de siz sünneti güzel bir anı olarak hatırlayacaksınız.

@sunnetklinik Okul çağı çocuklarında sünneti lokal anestezi ile yani sadece pipiyi uyusturup anne baba yanında play station oynarken kolaylıkla yapmak mümkündür #sünnetolduk #sünnetklinik #sünnetci #sünnetçi #sünnetannesi #sunnetehazirlik #sünnetçocuğu #sünnetkliniği #sünnet #sünnetannemiz #sünnetbabası ♬ orijinal ses - SunnetKlinik

 

Sizde çocuğunuzla birlikte Play Station oynarken güzel bir sünnet tecrübe etmek isterseniz bizi arayın görüşelim

Daha detaylı bilgi ve randevu için 05073192834 nolu telden bize ulaşabilirsiniz.

Sağlıcakla kalın..

SÜNNET KLİNİK 

Doç.Dr.Engin Yılmaz

ÇOCUK CERRAHİSİ VE ÇOCUK ÜROLOJİSİ