Çocukluk döneminde sünnet olmamış veya olamamış erişkinler belli bir yaşa gelince toplum baskısıyla ya da sosyal, psikolojik veya dinsel nedenlerle sünnet olma ihtiyacı hissederler. Bu sebeple zaman zaman erişkin bireylerde sünneti talebiyle bize başvurabilmektedir. Kişiler çoğunlukla durumu anlatmakta ve sünnet taleplerini dile getirmekte zorlanmaktadırlar. Ayrıca sünnet olmamış yetişkinler bu durumlarından rahatsız oldukları için genellikle sünnet olmadıklarını yakınlarından hatta eşlerinden bile saklayabilmektedirler. Dolayısıyla sünnet esnasında da yanlarında kimsenin olmamasını hatta sünnet olduktan sonra da durumun bilinmesini istemezler. Bu yüzden erişkin sünneti kliniğimizde kimsenin bulunmadığı ve bireyin kendisini rahat hissedeceği bir ortamda yapılır ve sünnet sırasında doktordan başka kimse ile muhatap olmazsınız.

Erişkin bireylerde sünnet öncesinde kaygı çok fazladır. Bu yüzden sünnetten önce bireylerin işlem ve sonrası ile ilgili soruları detaylı konuşularak psikolojik olarak rahatlamaları sağlanır.

Bu psikolojik rahatlamadan sonra erişkinlerin sünneti çocuk sünnetinden çok daha kolay ve ağrısız bir şekilde yapılabilmektedir. Öncelikle daha kolay iletişim kurulabildiğinden erişkinlere sünnetin detayları kolayca anlatılabilir. Erişkinlerde sünnet derisi, penis gelişimini tamamlamış olduğu için doğal olarak daha geri çekilmiştir. Bu yüzden sünnet derisinin çocuklara göre az bir kısmı çıkarılmaktadır. Dolayısıyla küçük bir cerrahi müdahale yapılması yeterli olmaktadır. Ağrı hissi penis uyuşturulduktan sonra kesinlikle olmaz. Sünnetten sonra kişi pantolonunu giyebilir ve normal yaşamına döner. Ancak eşofman gibi geniş kıyafetlerle gelmeleri önerilir. Bireyler ertesi gün işine gidebilir isterse işinden geri kalmaz. Sünnetten sonra yara iyileşmesi tamamlandıktan sonra cinsel hayatında da hiç bir değişiklik olmaz. Ertesi gün pantolonunu giyip işine gitmesi sünnet yapıldığının bilinmesini istemeyen erişkin için önemlidir.

Sonuç olarak erişkin sünneti kliniğimizde yapılmakta ve gizliliğe önem verilmektedir. Sünnet sonrası doktorunuzla birebir 7/24 iletişim kurma imkanı bulunmaktadır.